Wszystko o Mięśniu Trójgłowym Ramienia.

Wszystko o Mięśniu Trójgłowym Ramienia.

Mięsień Trójgłowy Ramienia to partia która została głównie zaatakowana w tej edycji G-Rywalizacji w naszym Klubie.

Jest jednym z głównych mięśni reprezentacyjnych. Zajmuje 2/3 ramienia a znajduje się w tylnej części ramienia i składa się z trzech głów.

Głowa długa:
guzek podpanewkowy łopatki. Początek tej głowy ukryty jest pod mięśniem naramiennym.

głowa boczna (krótka):
tylna powierzchnia trzonu kości ramiennej.

głowa przyśrodkowa:
tylna powierzchnia kości ramiennej.

Głowa długa wymusza ruch w dwóch stawach – stawie ramiennym i stawie łokciowym, przy czym siła działania na staw ramienny jest większa niż na staw łokciowy. Jest ona najsilniejszym prostownikiem stawu ramiennego oraz silnym przywodzicielem ramienia. Głowa boczna i przyśrodkowa są głowami odpowiedzialnymi za ruch wyprostny w stawie łokciowym

Warto zaznaczyć że mięsień trójgłowy ramienia posiada wznoszącą krzywą siły a to oznacza, że wraz z prostowaniem ramienia generujemy coraz większą siłę. Można to wykorzystać dzięki dodatkowemu oporowi jakim może być guma, łańcuch lub częściowe zakresy ruchu.

Najtrudniejszą częścią do zaangażowania jest głowa boczna (krótka) która odpowiada za estetyczny wygląd tego mięśnia oraz jego szerokość. Dzieję się tak albowiem ten przyczep jest aktywowany dopiero przy dużych obciążeniach w ostatniej fazie prostowania ramienia.

Z drugiej strony głowa długa jest bardzo mocno zaangażowana w każdym ćwiczeniu w którym ramię jest ponad głową. Dzieję się tak ponieważ ze względu na swoją budowę w takiej pozycji zostaje ona najbardziej rozciągnięta, a według zasad Weider’owskich  wpływa to na jego stymulację i zaangażowanie.

Mięsień trójgłowy ramienia poprawisz wygląd siłę oraz objętość dzięki takim ćwiczeniom jak:

  1. Pompki na poręczach
  2. Francuskie wyciskanie
  3. Diamond Push ups
  4. California Press

 

Pamiętaj że w tym miesiącu mamy wyzwanie dla Ciebie!!!

Chcesz się dowiedzieć jak poprawić swój wynik??

Śledź nasz fanpage a wkrótce się dowiesz 🙂

Facebook: alphagymzg/

Instagram: alpha_gym_/