Zajęcia fitness

♦ TABATA – interwałowy trening metaboliczny, który w równomierny sposób angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Dzięki temu „podkręca” metabolizm i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Tabata opiera się na 4 podstawowych zasadach:

  • 1 zestaw trwa 4 minuty,
  • przez 20 sekund wykonujemy jak najwięcej powtórzeń danego ćwiczenia,
  • kolejno 10 sekund odpoczynku po każdych 20 sekundach treningu,
  • sesje ćwiczeń powtarzamy 8 razy (najczęściej 2 ćwiczenia wykonywane naprzemienne)

Trening Tabata jest przeznaczony dla każdego, kto chce poprawić ogólną wydolność organizmu i spalić zbędną tkankę tłuszczową. Mimo, że trening Tabata należy do intensywnych i był stworzony z myślą o sportowcach, mogą go wykonywać także osoby, które nigdy wcześniej nie rozwijały swojej aktywności fizycznej.

♦ BRZUCH, UDA, POŚLADKI – to forma aerobiku skierowana do osób, które chciałyby wymodelować dolne partie ciała. Porcja takiego ruchu pobudza i dodaje energii. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, szczupłe uda i jędrne pośladki to są to ćwiczenia dla ciebie. To trening wzmacniająco-kształtujący wykonywany do rytmicznej muzyki. Zaczyna się 10–15-minutową rozgrzewką, po niej następuje kompleksowy zestaw fitness obejmujący głównie dolne partie ciała. Regularne ćwiczenia zapewniają szczupłą sylwetkę: płaski brzuch, jędrne pośladki i smukłe uda. Ponadto wzmacniają mięśnie całego ciała i przyśpieszają spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i elastyczna. Jest to również dobra metoda, żeby rozprawić się z cellulitem.

 

♦ PILATES –  ćwiczenia pilates m.in. wzmacniają kręgosłup, poprawiają postawę ciała i pozwalają wyrzeźbić smukłą sylwetkę bez forsownego wysiłku. Pilates jest także przeznaczony dla osób, które chcą wrócić do zdrowia po przebytych kontuzjach. Pilates pozwala zyskać świadomość własnego ciała i osiągnąć harmonię ciała oraz ducha. Pilates ma na celu odtworzenie prawidłowych wzorców ruchowych mięśni globalnych i lokalnych (głębokiego gorsetu mięśniowego) uwzględniając stabilizację kompleksu lędźwiowo-miednicznego. Podczas sesji treningowych priorytetem jest zachowanie hierarchii pracy nad poszczególnymi grupami mięśni, odpowiednia kolejność wprowadzania ćwiczeń oraz prawidłowa technika ich wykonania. Ćwiczenia wprowadzane są stopniowo, aby przywrócić mięśniom prawidłową długośćnapięcie i wytrzymałość nie zaburzając przy tym podstawowych wzorców w bankach pamięci ruchowej.

 

♦ ZDROWY KRĘGOSŁUP – zajęcia szczególnie polecane dla osób narażonych na dysfunkcje narządu ruchu – m.in. obciążających kręgosłup oraz prowadzących siedzący tryb życia, klientów z kompensacjami i/lub kontuzjami powstałymi na skutek przeciążeń związanych z uprawianiem różnych dyscyplin ruchowo-sportowych, osób w starszym wieku, osób z wadami i po urazach narządu ruchu.

♦ CARDIO I PŁASKI BRZUCH chcąc uzyskać płaski brzuch trzeba pomyśleć o ćwiczeniach kardio (aerobowych). Ćwiczenia kardio polepszają pracę twojego serca i zwiększają metabolizm nawet do 24 godzin po treningu. Największą jednak ich zaletą jest to, że rzeczywiście spalają one tłuszcz, w tym także ten na brzuchu. Stosowanie tych ćwiczeń wraz ze zdrowym odżywianiem oraz zastosowaniem kilku ćwiczeń na mięśnie brzucha, aby je wyrzeźbić to najlepszy sposób na płaski brzuch.

♦ FAT KILLER to intensywny trening, na którym zarówno kształtujemy swoją sylwetkę jak i poprawiamy wydolność naszego organizmu. Rozpoczyna się oczywiście rozgrzewką, a część główna to ćwiczenia wzmacniające naprzemiennie z treningiem aerobowym. Trening polega na zmianie intensywności i tempa ćwiczeń przez cały czas trwania treningu . Ćwiczenia mają dużą intensywność, wzmacniają górne i dolne partie ciała, a przede wszystkim zwiększają wytrzymałość organizmu. Regularne zajęcia tego typu pozwalają na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, modelowanie ciała i osiągnięcie w krótkim czasie zamierzonych efektów.  Tętno na wysokim poziomie, szybko mijający czas oraz mnóstwo wylanego potu i… endorfin. Fat killer przynosi niesamowite efekty w szybkim czasie! Zajęcia nie wymagają od uczestnika przygotowania kondycyjnego, ponieważ to na nich systematycznie pogłębiasz swoją sprawność i kształtujesz sylwetkę.